Strona główna - O nas
Termo-Plast Marzena Świderska
05-091 Ząbki
ul. Jodłowa 5
tel/fax 0 22 781 61 30
mobile 601 222 765
gg: 619838
biuro@fajneokna.pl
www.fajneokna.pl
AKTUALNOŚCI


Energooszczedny profil Salamander BluEvolution 92 (SL, RL) w sprzedaży Energooszczedny profil Salamander BluEvolution 92 (SL, RL) w sprzedaży
Elegancja i komfort w dwóch wariantach zaokrąglony lub płaski, nadadzą pomieszczeniu nowoczesny wygląd ale również zredukują zużycie energii. Profile klasy RAL-A, dzięki swojej szerokości (92 mm) charakteryzują się dobrą izolacją termiczną i wysoką efektywnością energetyczną. Niskie złożenie profili ramowych umożliwia lepsze doświetlenie pomieszczeń. SpecyfDoskonałe połączenie innowacyjnej techniki i konwencjonalnej technologii. Profile klasy RAL-A, dzięki swojej szerokości (92 mm) charakteryzują się dobrą izolacją termiczną i wysoką efektywnością energetyczną. Niskie złożenie profili ramowych umożliwia lepsze doświetlenie pomieszczeń. Dwie wersje skrzydeł: półzlicowane i proste. System 6-co komorowy, 3 uszczelki, profile o głębokości 92 mm. Możliwość zastosowania szkleń do 60 mm. Bezpieczne przenoszenie ciężaru grubych zestawów szybowych dzięki specjalnie zaprojektowanym, wzmocnionym komorom. Dostępne w szerokiej palecie kolorów gładkich i drewnopodobnych. więcej»

Nowość!!! Salamander 3D Nowość!!! Salamander 3D
Ekskluzywny zaokrąglony profil Salamander 3D o głębokości 76 mm jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, lecz również bogaty w nowoczesne rozwiązania techniczne. Okna w tym systemie wyposażone są w trzy uszczelki. Potrójne uszczelnienie zapewnia doskonałą szczelność i izolacyjność okien oraz zapewnia optymalną ochronę okuć przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych, powoduje wydłużenie okresu funkcjonowania okuć. Specyfikacja: Ekskluzywny zaokrąglony profil bogaty w nowoczesne rozwiązania techniczne. Okna w systemie Salamander 3D wyposażone są w dodatkową, trzecią uszczelkę co wydatnie zwiększa szczelność i izolacyjność okien, co zapewnia większą ochronę okuć przed wpływem warunków atmosferycznych. System 5-cio komorowy, 3 uszczelki, profile o głębokości 76 mm. Wzmocnienia stalowe gwarantują trwałość i niezmienność kształtu. więcej»

Nowy profil Salamander Streamline SL 76 (SL, RL) już w sprzedaży Nowy profil Salamander Streamline SL 76 (SL, RL) już w sprzedaży
Charakteryzuje się zaokrąglonym profilem który nadaje pomieszczeniu łagodnej przytulności. Nowoczesny kształt profilu w połączeniu ze śnieżnobiałym połyskującym kolorem wykonany z wysokiej klasy tworzywem PVC to najwyższa klasa sama w sobie. Profil ze względu na swoją budowę daje szerokie możliwości szklenia pakietami do szerokości 48 mm. Zastosowanie wysokich parametrów wzmocnienia gwarantuję niezmienność kształtu a tym samym długoletnie działanie. Specyfikacja: Atrakcyjny, zaokrąglony profil dodaje pomieszczeniu przytulności. Wysoka odporność profili na zabrudzenia i szkodliwe wpływy czynników atmosferycznych. System 5-cio komorowy, 2 uszczelki, profile o głębokości 76 mm. Możliwość zastosowania wszystkich pakietów szybowych do 48 mm. Wzmocnienia stalowe gwarantują trwałość i niezmienność kształtu. Profile wyróżniają się śnieżnobiałą barwą i połyskiem, choć istnieje również możliwość zastosowania wielu kolorów standardowych i drewnopodobnych. więcej»

Niezwykły profil już dostępny - EkoSun 90 Niezwykły profil już dostępny - EkoSun 90
Nowoczesny system oparty na profilach pasywnych, który cechuje się obniżonym współczynnikiem przenikania ciepła. Zalecany do stosowania w domach niskoenergetycznych oraz tzw. ?domach pasywnych?. Profil wyróżnia się zwiększoną głębokością zabudowy oraz większą liczbą komór. Dużym atutem jest ponadczasowy wygląd, który wpływa zdecydowanie na atrakcyjność produktu. Okna dla wymagających klientów, spełniające wymagania budownictwa XXI wieku, łączą doskonałe parametry izolacyjności cieplnej, jak i akustycznej, z wysoką estetyką. Specyfikacja: 8-komorowy system profili o szerokości 90 mm. Konstrukcja z uszczelnieniem 3 - uszczelkowym. Pakiet trzyszybowy. Nowoczesny system oparty na profilach pasywnych. Ponadczasowy design. Szerokie możliwości zastosowania oraz bogactwo dodatkowych rozwiązań. Łączy doskonale parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej. Nowoczesne uszczelki przyszybowe znacznie zwiększają estetykę okna. Niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki zapewniają, że okna są szczelne i niezawodne. więcej»

Nowość w naszej ofercie - EkoSun Seven Nowość w naszej ofercie - EkoSun Seven
Jeden z najbardziej zaawansowanych systemów okiennych na naszym rynku. Jego niezwykłe właściwości to wynik wielu lat doświadczeń i pracy naszych inżynierów. System EkoSun Seven to pewność, że wydatki przeznaczone na ogrzewanie jeszcze przez wiele lat będą na najniższym możliwym poziomie. Specyfikacja: 7-komorowy system profili o szerokości zabudowy 81 mm, Możliwość zastosowania wielu rodzajów pakietów szybowych o grubości od 23 mm do 53 mm, System 3 - uszczelkowy, Możliwość zastosowania wkładki termicznej, poprawiającej parametry cieplne, więcej»

EkoSun 81 3D MAX EkoSun 81 3D MAX
System EKO SUN 81 3D MAX to profil 3 uszczelkowy o bardzo dobrych parametrach termicznych i akustycznych. Zaprojektowany z geometryczną elegancją znakomicie wpisuje się w najnowsze trendy w branży w Europie. Wykonany z wysokiej jakości PVC, może być z powodzeniem stosowany zarówno w budynkach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach. Duże komory pozwalają na stosowanie wzmocnień poprawiających stabilność profilu. Polecany wszystkim klientom poszukujących okien o podwyższonej termoizolacyjności i ceniących dobry design. Specyfikacja: 6-komorowy system profili o szerokości zabudowy 81 mm. Możliwość zastosowania pakietu trzyszybowego System 3 - uszczelkowy. Niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki zapewniają, że okna są szczelne i niezawodne. więcej»

EkoSun 81 2D MAX EkoSun 81 2D MAX
System EKO SUN 81 to oferta dla wszystkich klientów wybierających bardzo dobre właściwości profilu, a jednocześnie dbających o rozsądną cenę okien. Wykonany z wysokiej jakości PVC, dzięki znakomicie zaprojektowanemu profilowi zapewnia dobre właściwości termiczne. Duże komory pozwalają na stosowanie wzmocnień poprawiających stabilność profilu. Polecany wszystkim klientom ceniącym dobry design. Specyfikacja: 6-komorowy system profili o szerokości zabudowy 81 mm. Możliwość zastosowania pakietu trzyszybowego o szer. 36 mm. System 2 - uszczelkowy. Niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki zapewniają, że okna są szczelne i niezawodne. więcej»

EkoSun 70 3D (SL, RL) EkoSun 70 3D (SL, RL)
Okno klasy komfort, optymalne połączenie wszystkich cech, które są odpowiedzią na potrzeby klienta i rynku. Tym samym Eko Sun 70 3D staje się ciekawą propozycją dla każdej przeciętnej rodziny, dla której tak samo ważna jest cena produktu, jak i aspekty energooszczędności. Efektywność rozwiązania sprawia, że okno jest w swoim segmencie bezkonkurencyjne. Aby spełnić oczekiwania naszych klientów, szukających optymalnych rozwiązań na długie lata, zaprojektowaliśmy okno funkcjonalne, estetyczne, energooszczędne oraz co najważniejsze w rozsądnej i dostępnej dla każdego cenie. Eko Sun 70 3D powstaje z wysokiej jakości profili 6-komorowych o szerokości 70 mm, idealne w zastosowaniu do budownictwa jednorodzinnego, jak i wielorodzinnego. Produkt wyróżnia się uszczelnieniem środkowym, które wpływa na wysokie właściwości izolacji przed hałasem oraz warunkami atmosferycznymi. Poprzez zastosowanie dodatkowego uszczelnienia okna są zdecydowanie szczelniejsze, co poprawia energooszczędność, poprzez ograniczenie utraty ciepła i energii. Dzięki oknom Eko Sun 70 3D mamy gwarancję, że nasz dom czy mieszkanie będą ciepłe i ciche, a wysoka jakość wykonania da nam radość w użytkowaniu przez wiele lat. Warto też dodać, że okna charakteryzują się eleganckim i klasycznym kształtem. Specyfikacja: 6-komorowy system profili o szerokości zabudowy 70 mm, w klasie ?B?. System z uszczelnieniem środkowym wyposażony w trzy uszczelki TPE (termoplastyczne elastomery). Zaokrąglone krawędzie we wszystkich kształtownikach systemu. Uszczelki w kolorze szarym lub czarnym odporne na działanie czynników atmosferycznych. Statyczny rdzeń wypełniony systemową stalą ocynkowaną zapewnia podwyższoną wytrzymałość i sztywność okna. Mocno zaokrąglony kształt i efekt jednej płaszczyzny powodują, że również pod względem wizualnym okno jest niezwykle atrakcyjne. W systemie występuje rama renowacyjna. Możliwość zastosowania energooszczędnych pakietów 3-szybowych. więcej»

EkoSun 70 (SL, RL) EkoSun 70 (SL, RL)
Okno klasy komfort, optymalne połącznie wszystkich cech, które są odpowiedzią na potrzeby klienta i rynku. Tym samym Eko Sun 70 staje się ciekawą propozycją dla każdej rodziny, dla której tak samo ważna jest cena produktu, jak i aspekty energooszczędności. Efektywność rozwiązania sprawia, że okno jest w swoim segmencie bezkonkurencyjne, klient otrzymuje okna na profilu 6- komorowym, co znacznie wpływa na sztywność oraz energooszczędność produktu. Specyfikacja: 6-komorowy system profili o szerokości zabudowy 70 mm. Możliwość zastosowania pakietu trzyszybowego o szer. 36 mm. System 2 - uszczelkowy. Niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki zapewniają, że okna są szczelne i niezawodne. więcej»

Aluplast 8000 (SL, RL) Aluplast 8000 (SL, RL)
System o głębokości zabudowy 85 mm, z uszczelnieniem środkowym, 6-komorowy. System Ideal 8000, to propozycja firmy Eko-Okna, której duży nacisk położono na redukcję parametrów cieplnych i akustycznych. Możliwe było to dzięki zwiększeniu w serii Ideal 8000 głębokości zabudowy profili do 85 mm, zwiększeniu do sześciu liczby komór w kształtownikach oraz trzem uszczelkom. Specyfikacja: 6-komorowy system profili o szerokości zabudowy 85 mm. System z uszczelnieniem środkowym wyposażony w 3 uszczelki. Niewidoczne uszczelki przyszybowe znacznie zwiększają estetykę okna. Niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki przyszybowe znacznie zwiększają estetykę okna. Niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki zapewniają, że okna są szczelne i niezawodne. Możliwość osiągnięcia okna pasywnego poprzez wybór odpowiedniego pakietu energooszczędnego. więcej»

Aluplast 5000 (SL, RL) Aluplast 5000 (SL, RL)
System o szerokości 70 mm, pięciokomorowy, z uszczelnieniem środkowym. System Ideal 5000, to profile, które już dzisiaj spełniają wymagania stawiane oknom w przyszłości. Łączą w sobie najnowocześniejszą technikę z najwyższym komfortem mieszkania. Mocna konstrukcja profili o szerokości 70 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Pięciokomorowa budowa zapewnia, natomiast, wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną. Są to profile z uszczelnieniem środkowym, gdzie dzięki występowaniu trzeciej uszczelki wydzielona została tzw. sucha komora, w której pracują okucia, co wpływa na ich trwałość. Specyfikacja: 5 - komorowy system profili o szerokości 70 mm. Konstrukcja z uszczelnieniem środkowym powoduje wyodrębnienie tzw ?suchej komory? w której pracuje okucie. 13 mm przesunięcie osi rowka okuciowego od krawędzi ramy daje możliwość stosowania szerszych zaczepów, a tym samym zwiększa jego odporność na włamanie. Szerokie możliwości zastosowania oraz bogactwo dodatkowych rozwiązań. Zaokrąglone linie nadają oknom nowoczesny i harmonijny wygląd. Niewidoczne uszczelki przyszybowe znacznie zwiększają estetykę okna. Niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki zapewniają, że okna są szczelne i niezawodne. 15-stopniowy skos krawędzi ramy i skrzydła zapewnia optymalny spływ wody. więcej»

Aluplast 4000 New (SL, RL) Aluplast 4000 New (SL, RL)
System Ideal 4000 NEW, to rozbudowana wersja znanego i bardzo popularnego systemu okiennego Ideal 4000. Idealne dopasowanie elementów pozwoliło połączyć niezwykle popularny wariant skrzydła wraz z nową, sześciokomorową ramą 85 mm. Zapewnia to pełną kompatybilność z systemem drzwi zewnętrznych 85 mm, jak również z nowym systemem okiennym Ideal 8000. Głębokość zabudowy profili wynosząca 85 mm oraz sześciokomorowa budowa gwarantują ponadprzeciętne właściwości izolacyjności termicznej i akustycznej. Stolarka dedykowana dla budownictwa energooszczędnego w szczególności jest idealną propozycją do budownictwa jednorodzinnego. Ideal 4000 NEW, to rozwiązanie, przy projektowaniu którego szczególny nacisk położono na izolacyjność termiczną profilu oraz dodatkowo na oryginalny i nietuzinkowy wygląd. Specyfikacja Profil 6-komorowy system profili o szerokości zabudowy 85 mm, w klasie B. Duża środkowa komora wzmocnienia gwarantująca optymalne parametry statyczne. Solidne ścianki gwarantują większą stabilność i trwałość okien, a także zwiększoną ochronę przed hałasem i zmianami temperatur. Możliwość wybrania skrzydła zaokrąglonego round-line, jak i płaskiego soft-line. Systemowe wzmocnienie profilu wykonane z ocynkowanej stali, zapewniające sztywność, prawidłowe funkcjonowanie i niezmienność kształtu okien. Nowoczesny nietuzinkowy wygląd. Niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki zapewniają, że okna są szczelne i niezawodne. więcej»

Aluplast 4000 Aluplast 4000
Podstawowy i najbardziej popularny system okienno - drzwiowy, niemieckiej firmy ALUPLAST, cechuje się oryginalnym i harmonijnym wzornictwem oraz bogactwem dodatkowych rozwiązań systemowych. Okna spełniające wymagania nowoczesnego budownictwa, to połączenie najnowocześniejszej techniki z komfortem użytkowania w bardzo korzystnej cenie. Standardowo stal otwarta 1,5 mm lub do wyboru stal zamknięta o gr. 1,25 lub 2 mm. Specyfikacja: 6-komorowy system profili o szerokości zabudowy 70 mm, w klasie B. Duża środkowa komora wzmocnienia gwarantująca optymalne parametry statyczne. Solidne ścianki gwarantują większą stabilność i trwałość okien, a także zwiększoną ochronę przed hałasem i zmianami temperatur. Możliwość wybrania skrzydła zaokrąglonego round-line, jak i płaskiego soft-line. Systemowe wzmocnienie profilu wykonane z ocynkowanej stali, zapewniające sztywność, prawidłowe funkcjonowanie i niezmienność kształtu okien. Szerokie możliwości zastosowania oraz bogactwo dodatkowych rozwiązań. Zwarta budowa, delikatne zaokrąglenia i skosy nadają profilom nowoczesny i elegancki wygląd. Niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki zapewniają, że okna są szczelne i niezawodne. więcej»

 EFR - nowy nawiewnik w grupie PRESO EFR - nowy nawiewnik w grupie PRESO
Oferta firmy aereco została poszerzona o nowy nawiewnik ciśnieniowy EFR, który posiada samoregulującą blokadę w okapie (część montowana na zewnętrznej stronie okna), ograniczający przepływ powietrza przy dużej różnicy ciśnień. Jest to opatentowany system zapewniający większy komfort w budynkach wysokich oraz narażonych na silne podmuchy wiatru.

Unikalną, funkcją jest możliwość ręcznej, precyzyjnej, regulacji stopnia otwarcia nawiewnika przez użytkownika, który korzystając z suwaka umieszczonego w dolnej części obudowy może dowolnie ustawiać przepustnicę zapewniając przepływ od 6 do 30 m3/h przy 10 Pa. Dodatkowo suwak można zablokować w jednej z pięciu predefiniowanych pozycji.

Nowy nawiewnik można zastosować w zestawie ciśnieniowym PRESO – nawiewnik EFR + okap z regulację przepływu AC oraz w zestawie sterowanym ręcznie INOTO – nawiewnik EFR + okap standardowy. Zestawy występują w 3 kolorach: biały, kasztanowy oraz dębowy. Są przeznaczone do montażu w wszystkich rodzajach okien.

Nawiewnik posiada niezbędną w Polsce Aprobatę Techniczną ITB AT-15-7997/2009 oraz Atest Higieniczny. Spełnia obowiązujące w Polsce wymagania, może być stosowany zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej.

więcej»

Nowość!!! Moskitiera plisowana. Nowość!!! Moskitiera plisowana.
Moskitiery plisowane to niewątpliwy hit nadchodzącego sezonu. W konfrontacji ze znaną na polskim rynku wersją drzwiową wypadają rewelacyjnie. Plisowanie sprawia, że cały pakiet po zsunięciu chowa się w prowadnicy. Wielką zaletą tego systemu jest także brak dolnego profilu, oraz możliwość wykonania moskitiery o szerokości nawet 8 metrów. Montaż i demontaż jest bardzo prosty. Do wyboru jest prawie 30 kolorów profili w tym ponad 10 drewnopodobnych.

Zobacz działanie moskitiery.
http://www.dormax-blinds.pl/plisse.gif

więcej»

Nowy sześciokomorowy profil PCV okien w naszej ofercie. Nowy sześciokomorowy profil PCV okien w naszej ofercie.

Ogólnie o profilach 6 komorowych Gealana.Wiele osób, urządzając dom czy też mieszkanie, ogromną wagę przykłada
do wypracowania własnego stylu i pełnej harmonii detali.
Dla nich okna z systemu profili S 8000 IQ są właściwym rozwiązaniem.
Spełniają wszystkie wymogi nowoczesnego mieszkania i podkreślają
indywidualny styl właściciela. Zamiłowanie do wyjątkowości przekłada się
bowiem na harmonijną całość . Na oryginalną estetykę skłądają się zarówno
miękkie kontury okien, jak i zaokrąglone listwy przyszybowe.
Tym samym można wyrazić swoją indywidualność i styl życia.

Wartość U w systemie profili S8000 sięga 1,2 W/m2K. Tworzy to idealne połączenie izolacyjności cieplnej i stabilności. Duża głębokość ramy - 74mm - umożliwia,
mimo umieszczenia sześciu komór, zastosowanie wielkowymiarowych stalowych usztywnień, gwarantujących nienaganną jakość okien przez wiele lat.

Gealan 6 komorowy prosty.

Kombinacja profili zestawionych uskokowo przekonuje dzięki harmonijnemu połączeniu ościeżnicy i skrzydła, które dodatkowo wzbogacają zaokrąglenia
krawędzi profili.
Sześciokomorowy system o szerokości ramy i skrzydła 74 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym daje gwarancję znakomitej izolacyjności cieplnej, a zastosowane wzmocnienia stalowe wewnątrz profilu tworzą stabilną konstrukcję.


Zalety okien 6 - komorowych:

 • oryginalny niemiecki profil produkcji GEALAN, gwarantuje niezmienność parametrów gotowego wyrobu;
 • ochrona antywłamaniowa dzięki przesuniętemu 13 mm do wewnątrz
  rowkowi okuciowemu Euro,
 • sześć komór i głębokość ramy 74 mm, 3 mm ścianki zewnętrzne
   i 1,5 mm ścianki wewnętrzne dają dobrą izolacyjność cieplną oraz
  chronią przed hałasem;
 • skrzydła okienne dostępne w standardzie w wersji niezlicowanej i półzlicowanej;
 • pochylone wręby ościeżnic i skrzydeł ułatwiają spływ wody na
  zewnątrz ościeżnicy;
 • stabilne mocowanie okucia za sprawą szeregu ścianek z PVC
  i mostków poprzecznych.
 • standardowo okna oszklone są zestawami szybowymi o
  współczynniku przenikania ciepła U-1.0
 • ościeżnica ze zgrzewalną uszczelką wewnętrzną.
 • uszczelki wykonane są z wysokogatunkowej mieszanki EPDM odpornej
  na działanie czynników atmosferycznych, w standardzie do wyboru
  uszczelki w kolorze czarnym i szarym.
więcej»

Nowość!!! Żaluzje bambusowe. Nowość!!! Żaluzje bambusowe.
Żaluzje bambusowe 25 i 50 mm

Długo oczekiwana nowość jest już dostępna. Polecamy Państwa uwadze żaluzje bambusowe. Jest to jedyny naturalny produkt, który można montować w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności. Żaluzje bambusowe potrafią ożywić i nadać każdemu wnętrzu ten sam niezwykły charakter, który dają żaluzje drewniane. Podobnie do żaluzji drewnianych listki bambusowe występują w dwóch szerokościach - 25 i 50 mm. Należy jednak pamiętać, że maksymalna długość listków bambusowych o szerokości 25 mm wynosi 180 cm. 

więcej»

Nowy system żaluzji w ofercie Nowy system żaluzji w ofercie
HARMONY - jeden system - wszystkie typy żaluzji

System Harmony powstał z połączenia najbardziej popularnej na świecie rynny 24x26 mm oraz estetycznie wykonanej osłony rynny górnej.

Dostępne są cztery opcje sterowania żaluzjami Harmony:
- Łańcuszkowy - mechanizm łańcuszkowy z hamulcem;
- Standardowy – hamulec i pokrętło;
- Z hamulcem do żaluzji plisowanych;
- Elektryczny – 6 i 24V (co dotychczas było niemożliwe w podobnych systemach typu ISO);

Zalety systemu Harmony:

- Bogata gama kolorystyczna osłony i elementów systemu (biały, brąz, ciemny brąz, anoda, jasny dąb, złoty dąb, wiśnia, mahoń, orzech).

- Łatwość montażu – Montaż do górnej krawędzi listwy przyszybowej, co pozwala zastosować dowolną ilość wieszaków (dla szerokich żaluzji).

- Uniwersalność i estetyka wykonania.

więcej»© Termo-Plast, All rights reserved
Powered by introNet